Voorzitter kandidaatstellingscommissie

Joop van den Berg

Joop van den Berg

Over Joop van den Berg

Vooraanstaande PvdA-ideoloog die acht jaar de Wiardi Beckman Stichting, de ‘denktank’ van zijn partij, leidde, en korte tijd fractievoorzitter in de Eerste Kamer was. Was aanvankelijk journalist en daarna wetenschapper in Leiden. Na zijn periode bij de WBS hoogleraar en hoofddirecteur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Was hoogleraar in Leiden en Maastricht. Leidde diverse adviescommissies en is publicist en columnist. Auctor intellectualis van begrippen als ‘de Haagse kaasstolp’ en ‘het prefab-Kamerlid’.


hoofdfuncties en beroepen

parttime (leerling-)redacteur, dagblad “De Gelderlander”, van juni 1963 tot november 1965
redacteur “Limburgs Dagblad” te Heerlen, van 15 september 1968 tot 1 april 1970
adjunct-hoofdredacteur “Limburgs Dagblad” te Heerlen, van 1 april 1970 tot 1 augustus 1971
wetenschappelijk medewerker parlementaire geschiedenis, Rijksuniversiteit Leiden, van 1 augustus 1971 tot 1 oktober 1981
directeur WBS (Wiardi Beckman Stichting), wetenschappelijk bureau PvdA, van 1 oktober 1981 tot 1 november 1989
hoogleraar Nederlandse politiek en parlementaire geschiedenis, Rijksuniversiteit Leiden, van 1 november 1989 tot 16 augustus 1996
lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 14 april 1992 tot 1 augustus 1996
fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 1 augustus 1996
hoofddirecteur VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), van 16 augustus 1996 tot 1 oktober 2002
deeltijd-hoogleraar parlementaire geschiedenis, (Rijks)universiteit Leiden, van 16 augustus 1996 tot 1 oktober 2006
honorair hoogleraar ‘Het parlementaire stelsel: rechtsnormen en machtsverhoudingen’, Universiteit Maastricht, van 1 januari 2004 tot 1 juli 2012